VIDEO Rusija savladala Egipat 3:1 i došla na korak do osmine finala SP-a

Rusija je upisala drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu i došla na korak od plasmana u osminu finala. Domaćini Mundijala su u odličnoj utakmici u Sankt Peterburgu u susretu 2. kola grupe A savladali Egipat sa 3:1.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

- -

Rusija je povela u 47. minuti autogolom Fathyja, na 2:0 povisio je Čerišev u 59. minuti, a samo tri minute kasnije Artem Dzjuba je iskoristio kiks Gabra i riješio pitanje pobjednika.

Utješni pogodak za Egipćane postigao je Salah – nakon što je srušen na rubu kaznenog prostora, sudija je nakonkonsultacija sa videotehnologijom dosudio penal kojeg je sam Salah realizirao.

Za plasman u osminu finala Rusima je dovoljan bod protiv Urugvaja. No, već sada se može govoriti da su se plasirali među 16, jer je teško očekivati da Saudijska Arabija ubjedljivim rezultatom savlada Urugvaj i Egipat.

Podsjetimo, Rusi su na otvaranju SP-a razbili Saudijsku Arabiju 5:0, dok je Egipat izgubio od Urugvaja 0:1.

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...