Senzacija u Bukureštu: Petković, Seferović, Gavranović i društvo poslali Francuze kući

Svjedočili smo još jednoj sjajnoj fudbalskoj predstavi na Evropskom prvenstvu.

Senzacija u Bukureštu. Francuska je ispala u osmini finala Evropskog prvenstva! Trikolori su poraženi od Švicarske nakon penala (3:3 – nakon penala 5:4)!

- -

Tragičar Trikolora je Kylian Mbappe koji je u produžetku promašio veliku priliku, a potom je u penal-lutriji promašio odlučujući penal. Tačnije, golman Yann Sommer u petoj seriji odbranio je panal zvijezdi PSG-a za veliko slavlje Švicaraca.

Trikolore je šokirao Haris Seferović već u 15. minuti. Steven Zuber je lijepo je centrirao u šesnaesterac, gdje je loptu dočekao napadač Benfice i glavom pogodio za 0:1. Ujedno, to je bio rezultat prvog poluvremena.

Pravom spektaklu svjedočili smo u nastavku meča.

Švicarci su u 55. minuti imali priliku da udvostruče prednost, ali je Rodriguez promašio penal. Tačnije, Lloris je odbranio njegov udarac.

- -

I, kako to biva u fudbalu, uslijedila je brutalna kazna, a glavni junak bio je Benzema. Povratnik u tim, koji je zaigrao za Trikolore nakon šest godina, za svega dvije minute postigao je dva gola. U 57. je izjednačio, a u 59. minuti pogodio za veliki preokret – 2:1. Kod prvog gola asistirao je Mbappe, a kod drugog Griezmann.

U 75. minuti najljepši momenat na utakmici i jedan od najljepših golova u dosadašnjem dijelu EURO-a. Udarac Benzeme je izblokiran, lopta je došla do Paula Pogbe, koji je “ubio pauka” za velikih 3:1.

Svi su mislili da je tada gotovo. Ipak, Švicarci se nisu predavali, iako su ih mnogi otpisali. Seferović je svojim drugim golom u 81. minuti smanjio na 2:3, da bi na isteku 90. minute Gavranović pogodio za 3:3 i produžetke.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa se pristupili penal-lutriji u kojoj su s(p)retniji bili Švicarci.

Švicarci će u četvrtfinalu igrati protiv Španije, koja je danas nakon produžetaka bila bolja od Hrvatske (5:3).

Dvojica ukrajinskih sigurnosnih dužnosnika uhapšena zbog planiranja atentata na Zelenskog

Dvojica ukrajinskih sigurnosnih dužnosnika uhapšena su zbog planiranja atentata na predsjednika Volodimira Zelenskog, prema Službi državne sigurnosti (SBU). Dva pukovnika...