Nogometaši Veleža su remizirali u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige u gostima kod Elfsborga rezultatom 1:1.
Već u narednom napadu Velež je opasno zaprijetio. Ovčina je odlično prošao nakon kontre i šutirao, a teškom mukom Ronning odbija u korner.
Iz tog kornera Rođeni su poveli. Nakon kornera nastala je gužva u kaznenom prostoru Elfsborga, a tu se najbolje snašao lijevi bek Radović.
Tek što je krenuo s centra Elfsborg je poravnao rezultat. Odbrana Veleža je loše reagovala nakon duge lopte, a to je iskoristio Frick i pogodio za 1:1.
Velež je imao prvu priliku u drugom poluvremenu. U 48. minuti Zajmović je pokušao iz voleja, ali je šut otišao daleko od gola.
U 51. minuti Larsson je izveo još jedan slobodan udarac, ali je lopta otišla pored gola kao i u prvom pokušaju.
Tempo igre je nakon te prilike pao, te se većinom igralo na sredini terena uz povremene poluprilike.
Ipak, golmani Elfsborga i Veleža su do kraja meča bili besposleni, te je susret završen rezultatom 1:1.
Uzvratni susret igra se idućeg četvrtka na stadionu Grbavica i ukoliko Rođeni prođu u play-off, tamo će igrati protiv boljeg iz dvomeča Luzern – Feyenoord.
Obzirom na prikazanu igru večeras u Borasu, nogometaši Veleža se zaista imaju pravo nadati tome.