U Banja Luci je počela sjednica Glavnog odbora SDS-a, a po njenom okončanju predviđene su izjave za medije.
Manja grupa članova i simpatizera SDS-a iz banjalučke regije okupila se danas ispred stranačkih prostorija u Banja Luci uoči sjednice Glavnog odbora, kako bi dali podršku lideru SDS-a Vukoti Govedarici.
Okupljeni su nosili transparente na kojima piše “Ko to prodaje vjeru za večeru”, “Mićo na čijoj si strani” i “Vukota, ne daj nam SDS”. Kada je počela sjednica okupljeni su se razišli.
Novinarima je zabranjen ulaz u zgradu u kojoj se nalaze prostorije SDS-a, objavila je ATV.
Beogradske “Večernje novosti” navode da bi Govedarica mogao da izazove raskol u partiji, u pokušaju da se održi na sadašnjoj poziciji i spriječi stvaranje srpske koalicije sa SNSD-om u parlamentu BiH.
Član Glavnog odbora SDS-a Milovan Bjelica najavio je da će na sjednici Glavnog odbora biti riječi o tome kojim pravcem će krenuti SDS i da li će razgovarati sa ostalim političkim partijama u vezi sa zajedničkim učešćem u vlasti na nivou BiH, entiteta i eventualno gdje je potrebno sa lokalnim zajednicama.
Bjelica je rekao da članovi Predsjedništva SDS-a, koji se zalažu za razgovore sa SNSD-om i ostalim partijama kada je u pitanju interes Republike Srpske i srpskog naroda u BiH, imaju snažnu podršku Beograda i Srpske pravoslavne crkve, te da se lično zalaže za te razgovore.