Italija je u Palermu senzacionalno poražena od Sjeverne Makedonije. Aktuelni prvaci Evrope bili su bolji rival tokom cijelog susreta, uputili čak 31 udarac na gol gostiju ali izostala je realizacija. Sjeverna Makedonija je do pobjede došla u 92. minuti, a strijelac je bio Trajkovski.

- -

Makedonci će u finalu i konačnom obračunu za odlazak na Mundijal igrati protiv Portugala koji je izbacio Tursku.

U susretu koji se igrao na Dragao stadionu u Portu Portugalci su slavili sa 3:1.

Octavio je u 15. minuti doveo domaće u vodstvo, a Jota u 42. minuti povećava vodstvo Portugala. Yilmaz u 65. minuti smanjuje rezultat. Isti igrač u 83. minuti promašuje jedanaesterac za izjednačenje i produžetke. Konačnih 3:1 postavlja Nunes u 94. minuti.

Zbog invazije Rusije na Ukrajinu selekcija Rusije izbačena je iz baraža, tako da je Poljska prošla direktno u finale.

- -

Poljaci u finalu čekaju boljeg iz duela Švedske i Češke, u tom susretu u regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka, tako da se igraju produžetci.

Wales je slavio protiv Austrije sa 2:1, a dvostruki strijelac bio je Gareth Bale u 25. i 51. minuti, dok je autogol postigao Davies.

Wales u finalu će igrati protiv Škotske ili Ukrajine. Ta utakmica je odgođena do daljnjeg.

Dva od tri finalna susreta baraža igrat će se 29. marta.