Sramotan poraz bordom kluba na Koševu: Atalanta deklasirala Sarajevo s 8:0

Nogometaši Atalante su u uzvratnom meču savladali tim Sarajeva s visokih 8:0 i izborili plasman u treće kolo kvalifikacija za grupnu fazu Europa lige.

Sarajevo nije uspjelo pokazati isti kvalitet igre kao u prošlosedmičnom meču kada je u Italiji izborilo remi (2:2).

- -

Sedmoplasirana ekipa italijanske Serie A iz prošle sezone na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase“ pokazala je da je kvalitet na njenoj strani.

Tim iz Bergama večeras je u vodstvo došao golom Jose Luisa Patomina već u 4. minuti, a deset minuta kasnije vodstvo italijanske ekipe udvostručio je Alejandro Gomez.

Andrea Massiello je iskoristio smušenost odbrane Sarajeva i pogodio za 3:0 u 18. minuti, a deset minuta kasnije za 4:0 novim fantastičnim udarcem pogodio je Gomez.

Do kraja poluvremena Atalanta je došla i do 5:0 nakon ponovo loše reakcije nakon ubacivanja iz kornera.

- -

Nogometaši Atalante su bolji takmac bili i u drugom poluvremenu. Musa Barow je u 51. minuti meča iskoristio novu lošu reakciju vratara Sarajeva nakon ubacivanja sa strane i povećao prednost tima iz Bergama na 6:0. Golijadu Atalante zaključio je Barow sa još dva gola u 70. i u 86. minuti utakmice.

Izraelski general: Iran je supersila u dronovima i raketama, ali ne i u odbrambenom smislu

Izraelci tvrde da bi njihova zemlja imala malo problema s pogađanjem ciljeva unutar Irana ako odluči direktno odgovoriti na...