Srbija slavila u Zenici: Prvi poraz Zmajeva na kraju fenomenalnih kvalifikacija

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Srbije u posljednjem meču grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je u dvorani Husejin Smajlović u Zenici trijumfovala rezultatom 3:1 i sačuvala nade za plasman na Evropsko prvenstvo, dok za bh. tim poraz neće imati utjecaj jer debitantsko učešće na smotri najboljih timova Evrope već odavno je osigurano.

- -

Zanimljivo je da su svi golovi viđeni u prvom poluvremenu. BiH je povela, a Srbija preokrenula.

Marin Sesar je u 12. minuti doveo BiH do prednosti, a Srbija minut kasnije ekspresnim odgovorom preko Rakića stiže do poravnanja.

Pršić je u 14. minuti pogodio za preokret, a Simić nekoliko sekundi poslije lijepim lob-udarcem postigao treći gol za goste.

Bosna i Hercegovina je ranije osigurala učešće na Evropskom prvenstvu, prvo u historiji. Zmajevi imaju pet pobjeda i jedan poraz.

- -

Srbija je zahvaljujući ovoj pobjedi ostvarila drugo mjesto u grupi, ali nije našla mjesto među najboljim drugoplasiranim selekcijama, već će svoju šansu tražiti kroz baraž.

Evropsko prvenstvo igra se u Nizozemskoj od 9. januara do 6. februara 2022. godine.

Oglasio se EUFOR: Pratimo sigurnosnu situaciju

Proteklih dana neke neodgovorne i neodmjerene izjave pojedinih bh. političara izazvale su zabrinutost među građanima. Danas su se oglasili iz...