Transparent za Srebrenicu izazvao prekid nogometne utakmice u Novom Pazaru

Nogometaši Novog Pazara i Radničkog iz Niša danas od 18:30 sati igraju utakmicu 38. kola srbijanske Super lige (Liga za opstanak), a ona je u jednom trenutku bila prekinuta.

U prvom poluvremenu viđena su dva lijepa gola, po jedan na obje strane, ali taj dio utakmice obilježio je transparent.

- -

Na istočnoj tribini nakon gola Adema Ljajića okačen je transparent na kojem je pisalo “Srebrenica genocid”.

Delegat Radisav Mutavdžić i sudija Jovan Šegrt naložili su da se transparent ukloni, ali kako se to nije desilo, pozvali su igrače i tehničko osoblje oba kluba u svlačionicu.

Uslijedio je prekid od 16 minuta, a odmah nakon što je meč nastavljen, Vanja Ilić je izjednačio rezultat.

Inače, utakmicu posljednje runde play-outa na Gradskom stadionu prati oko 1.000 gledalaca.