Kadetkinje ubjedljivo poražene od Poljske

U-17 reprezentativke Bosne i Hercegovine poražene su u prvoj utakmici grupe 6 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Ilije Lucića su u Etno selu Stanišići u Bijeljini izgubile od vršnjakinja Poljske sa 0:4.

- -

Poljakinje su povele već u 9. minuti. Paulina Tomasiak prolazi po lijevoj strani, ulazi u kazneni prostor bh. tima i pogađa mrežu za 1:0.

Gošće su prednosti udvostručile u 24. Iman Šljivo je u kaznenom prostoru srušila Kozak, sutkinja je dosudila jedanaesterac koji je u gol pretvorila Adriana Achinska.

Još dva gola Poljakinje postižu u zadnjih 20 minuta. Paulina Filipczak je u b72. minuti zabila za 3:0, a konačan rezultat postavila je Agnieszka Glinka u sudijskoj nadoknadi vremena.