Uhapšen je gradonačelnik Bijeljine Ljubiša Petrović, potvrđeno je za ATV.
Petrović je danas priveden na saslušanje u bijeljinskoj policiji. Određeno mu je 24-satno zadržavanje, a sutra ide u Tužilaštvo.
U narednih 24 sata tužilaštvo će odlučivati o njegovom pritvoru.
Bijeljinska policija danas je pretresala službene prostorije u Gradskoj upravi Bijeljine. Pretresi su izvršeni pod nadzorom OJT Bijeljina.
Ljubiša Petrović, te Dalibor Lazić i Gordana Petrović sumnjiče se da su kao odgovorna lica u Gradskoj upravi u periodu od 1. juna 2023. do kraja marta 2024. godine, bez postupka javnih nabavki, putem sačinjavanja zaključaka, odobrili isplatu i trošenje budžeta u iznosu nešto većem od 476.000 KM.
S druge strane, Savo Ostojić je u jednom privrednom društvu u Bijeljini dostavljao fakture nakon naplate novčanih sredstava iz budžeta Bijeljine u ovom iznosu.