Urugvaj savladao Rusiju i prošao u osminu finala Mundijala s prvog mjesta

Nogometna reprezentacija Urugvaja je u 3. kolu grupe A Svjetskog prvenstva u Rusiji, na Samara Areni u Samari slavila protiv domaćina Rusije rezultatom 3:0, čime, kao prvoplasirana selekcija, odlazi u osminu finala, prenosi Anadolija.

Urugvaj je poveo već u 10. minuti golom Luisa Suareza, a već u 23. je bilo 2:0 za južnoameričku selekciju nakon što je Denis Cheryshev postigao autogol.

- -

Reprezentacija Rusije je u 36. minuti ostala s igračem manje, nakon što je Igor Smolnikov zaradio drugi žuti karton.

Selekcija Urugvaja je u 90. minuti, golom Edinsona Cavanija, potvrdila uvjerljivu pobjedu za prvo mjesto u grupi A.

Urugvaj će u osmini finala igrati protiv drugoplasirane selekcije u grupi B, dok će Rusija igrati protiv pobjednika te grupe.

U drugoj utakmici grupe A, reprezentacija Saudijske Arabije je u 3. kolu na Volgograd Areni u Volgogradu golom u posljednjim minutama meča slavila s 2:1 protiv selekcije Egipta.

- -

Utakmicu, koja nije imala veliki rezultatski značaj, obzirom da su se obje reprezentacije već oprostile od Mundijala u Rusiji, bolje je ipak otvorio Egipat koji je prvi poveo golom Mohameda Salaha u 22. minuti meča.

Saudijska Arabija je mogla doći do izjednačenja u 41. minuti ali je Al Harbi promašio jedanaesterac.

Ipak, Saudijci su došli do gola u šestoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je ovaj put iz jedanaesterca bio precizan Salman Al Faraj, čime je postavio i rezultat prvog dijela igre.

Saudijska Arabija je u nastavku imala nekoliko veoma dobrih prilika, a jednu od njih je uspjela pretvoriti u pogodak u petoj minuti sudijske nadoknade kada je Salem Al Dawsari pogodio za konačnih 2:1.

Poslije 3. odigranog kola, odnosno posljednjeg, prvo mjesto u grupi A je zauzeo Urugvaj s maksimalnih 9 bodova, druga je Rusija sa 6, treća Saudijska Arabija s 3, dok je Egipat posljednje plasirana selekcija bez osvojenih bodova na ovom Mundijalu.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...