Velež u odličnoj utakmici protiv Posušja upisao četvrti uzastopni remi

Nogometaši Veleža i Posušja podijelili su bodove u Gabeli u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1. Zanimljivo da su Rođeni tako upisali četvrti uzastopni remi.

Gosti su bili bolji na otvaranju utakmice i u 12. minuti su došli do zasluženog vodstva golom Jovića na asistenciju Hanuljaka.Ekipa Amara Osima je bila bolja nakon primljenog gola. Redale su se prilike, Zajmović je čak pogodio i prečku, a do gola su stigli u 27. minuti. Halilović je postigao fenomenalan gol s 25 metara.

- -

I do odlaska na odmor gledali smo odličnu utakmicu, a prečka je bila saveznik i domaćeg tima kada je šutirao Pavković s 10 metara. Ostalo je 1:1 na kraju prvog poluvremena.

Tempo igre u drugom poluvremenu je znato opao, a gosti su bili nešto bolji rival na terenu. Iz jedne takve prilike gosti su pogodili i prečku kada je Begić šutirao glavom. Imao je i Velež nekoliko dobrih prilika, ali do kraja više nije bilo promjene rezultata pa je ovaj susret završen neriješenim rezultatom.

Velež je ostao na osmom mjestu Premijer lige BiH, dok je Posušje na pretposljednjem. Velež u narednom kolu gostuje Igmanu, dok će Posušje dočekati Tuzla City.