Veliki uspjeh prvaka BiH: Zrinjski u play offu Konferencijske lige

Fudbaleri Zrinjskog napravili su veliki uspjeh i plasirali su se u play off Konferencijske lige.

Plemići su danas na gostovanju u Kazahstanu kod Tobola odigrali 1:1 i zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 1:0 prošli su u završnu fazu kvalifikacija za treće po rangu fudbalsko takmičenje u Evropi.

- -

Zrinjski je dobro počeo ovu utakmicu, nisu dozvolili igračima Tobola mnogo šansi pred golom Čondrića.

Igrala se 35. minuta kada je naš prvak došao u vodstvo. Pogodio je Mario Ćuže, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći su uspjeli doći do izjednačenja i to je sve što su napravili protiv Zrinjskog. Zoran Tošić je asistirao, a Deble pogodio za 1:1.

Do kraja susreta Mokin je zaradio direktan crveni karton, pa su domaći završili utakmicu sa igračem manje. Zanimljivo da je belgijski sudija Nathan Verboomen pokazao čak 14 žutih kartona na ovom meču, uključujući i trenera Zrinjskog Sergeja Jakirovića.

- -

Zrinjski će u borbi za grupnu fazu igrati protiv poraženog iz dulea trećeg kola kvalifikacija za Evopsku ligu Slovan Bratislava – Olympiacos. Prvi meč ove dvije ekipe završen je reultatom 1:1.

Inače Plemići su do sada odigrali 53 utakmice u evropskim takmičenjima. Upisali su 23 pobjede, 15 remija i 15 poraza.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...