VIDEO Džeko odveo Romu u četvrtfinale Lige prvaka, Sevilla šokirala Manchester United

Pogotkom Edina Džeke Roma seplasirala u četvrtfinale Lige prvaka. Vučica je u Rimu savladala Šahtar sa 1:0, što joj je bilo dovoljno da nakon poraza od 1:2 u prvom susretu prođe u nastavak takmičenja.

Među osam najbolji ekipa u Evropi plasirala se i Sevilla. Andalužani su na Old Traffordu napravili senzaciju pobijedivši Manchester United sa 2:1. Prvi susret okončan je bez pogodaka.

- -

Dijamant zablistao

Prvo poluvrijeme na Olimpijskom stadionu u Rimu završeno je bez golova, a pogodak odluke za svoj tim reprezentativac BiH postigao je u 52. minuti. To je Dijamantu bio četvrti golu Ligi prvaka ove sezone.

Sevilla slavi Ben Yeddera

- -

Wissam Ben Yedder postigao je dva pogotka za Sevillu koja je u svom četvrtom nastupu u Ligiprvaka po prvi put izborila plasman učetvrtfinale. Vicenzo Montella uveo ga je u igru u drugom poluvremenu,a ovaj mu se odužio golovima u 74. i 78. minuti za veliko slavlje navijača Seville koji su u velikom broju doputovali u Englesku.

Utješni pogodak za Crvene đavole postigao je Romelu Lukaku u 84. minuti.