Nestambena zgrada u zapadnom ruskom gradu Kurčatovu zapalila se u nedjelju nakon napada ukrajinske bespilotne letjelice, ali su hitne službe ugasile požar i nije bilo žrtava, rekao je Roman Starovoit, guverner regije Kursk.
U objavi u aplikaciji za razmjenu poruka Telegram, Starovoit nije rekao koja je zgrada pogođena. Ukrajinski internetski portal Babel citirao je neimenovani izvor koji je rekao da je dron udario u zgradu sigurnosne službe FSB-a, prenosi Reuters.
Ukrajinski zamjenik ministra unutarnjih poslova, Anton Geraščenko, na Twitteru je napisao kako ruski mediji javljaju da je dron pao na zgradu lokalnog FSB-a (Federalne sigurnosne službe).
A drone attacked the FSB building in the Kursk region. A fire has started.
Russians claim that air defense shot it down.
If the FSB building is considered air defense, so be it 🤣🤝🫡#Russia #UkraineWar #ukrainecounteroffensive pic.twitter.com/6xlbf5U4kb
— Dr. Khaled Alfaiomi (@Alfaiomi) September 3, 2023
– Prema “službenoj” izjavi guvernera regije Kursk, kao rezultat napada ukrajinskog drona, zabilježen je požar u nestambenoj zgradi u gradu Kurčatov. Niko nije povrijeđen – piše uz objavljeni video napada.