Željezničar na Grbavici pobijedio Leotar i prekinuo crni niz

Nogometaši Željezničara su savladali Leotar na stadionu Grbavica rezultatom 1:0 u 11. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je odlično počeo utakmicu i od prve minute je napao, dok se Leotar orijentisao na odbranu.

- -

U 11. minuti odbrana gostiju je loše reagovala, do lopte je došao Bojo koji nesebično upošljava Zdunića, ali napadač Plavih u situaciji jedan na jedan šutira direktno u golmana Leotara Perišića.

Deset minuta kasnije i Leotar je imao priliku u kojoj se našao Zec, ali je Mujezinović u posljednji trenutak izblokirao njegov udarac i vjerovatno spriječio vodstvo gostiju.

Željezničar je novu priliku imao u 24. minuti nakon brze akcije po lijevoj strani, Subašić je ubacio loptu u peterac, ali je Juričić promašio loptu i propustio veliku šansu.

Samo dvije minute kasnije Mujezinović je šutirao, a Perišić je odbranio njegov udarac bez problema.

- -

Željo je potom prijetio preko Subašića, Mekića, Vrhovca i Boje, no mreža gostiju se nije tresla sve do 44. minute. Nakon ubačaja sa lijeve strane odbrana Leotara je izbila loptu na 25 metara od svog gola, Mekić je šutirao iz prve i pogodio stativu, a lopta se od golmana Perišića odbila i ušla u gol za 1:0.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao, te nismo vidjeli previše prilika.

U 56. minuti sjajan kontranapad su istrčali domaći igrači, Bojo je dodao do Zdunića, ali on je šutirao pored gola. Četiri minute kasnije pokušao je i Subašić, ali je Perišić odbranio njegov udarac iz daljine.

Do kraja meča gostima su prijetili ponovo Mekić i Bojo te rezervista Gasal, no rezultat se nije mijenjao i Plavi su prekinuli crni niz od pet susreta bez pobjede. Trebinjci su, s druge strane, zaustavljeni na nizu od dva uzastopna trijumfa ove sezone.

Željezničar – Leotar 1:0 (Mekić 44.)