Željezničar savladao Narvu Trans i prošao u drugo pretkolo Evropske lige

Željezničar je u revanšu prvog pretkola Evropske lige na Grbavici savladao estonsku Narvu Trans rezultatom 3:1 i s ukupnih 5:1 prošao u drugo pretkolo ovog takmičenja.

Narva Trans je priredila iznenađenje i povela na samom otvaranju meča. Naime, Plotnikov je u 5. minuti natrčao na odbijenu loptu pred golom Želje i svojoj ekipi donio prednost.

- -

Željezničar je ipak nakon gola gostiju uvezao nekoliko dobrih napada koji su urodili plodom u 25. minuti kada je Zajmović glavom pogodio za 1:1.

Samo četiri minute kasnije Krpić je iskoristio novu veliku grešku Kotenka i pogodio za preokret i vodstvo Plavih sa 2:1, što je bio i konačan rezultat prvog dijela igre.

Željo je i u nastavku dominirao, a sigurnu pobjedu i prolazak dalje ovjerio je u 83. minuti kada je Veselinović uposlio Krpića koji je pogodio za, ispostavit će se, konačnih 3:1.

Željezničar će u drugom pretkolu igrati protiv boljeg iz meča između Apollona i Stumbrasa. Litvanski tim je nadigrao Kiprane u prvom meču s minimalnih 1:0.

Veliki dio Sarajeva cijeli dan bez vode, radovi neće biti gotovi do jutarnjih sati

Dijelovi Sarajeva od jutros su bez vode zbog izvođenja radova na uvezivanju dijela rekonstruisanog potisnog cjevovoda DN 700 za...