Željezničar u potpunosti nadigrao Sarajevo: Prvijenac Hodžića i eurogol Zeca obilježili derbi

Fudbaleri Željezničara ugostili su i savladali Sarajevo u 145. sarajevskom derbiju, odigranom u sklopu 21. kola Premijer lige BiH. Meč je okončan rezultatom 2:0.

U današnji duel, dva tima su ušla sa razmakom od pet bodova, a Sarajevo je imalo ambicije da danas trijumfuje i napravi dodatni korak ka plasmanu u Evropu. S druge strane, Željezničarove ambicije i nisu imale toliko dodira sa plasmanom u evropska takmičenja, ali definitivno su bile da se u nastavku sezone skupi što više bodova.

- -

Mnogi su uoči meča Sarajevu davali veće šanse s obzirom na dvije rutinske pobjede na otvorenju proljetnog dijela sezone.

Prve pokušaje bilježe iskusni nogometaši Željezničara. U 19. i 20. minuti Samir Bekrić i Semir Štilić šutiraju s distance, ali je siguran bio Belmin Dizdarević.

Najbolju priliku Sarajevo je imalo u 27. minuti. Asmir Suljić je sjajno proigrao Dala Varešanovića koji iskosa izlazi sam pred Josipa Bendera, ali šutira u vanjski dio mreže.

Odlično je ubacio Semir Štilić u 31. minuti iz kornera, a novajlija u dresu Plavih Armin Hodžić pogađa glavom za vodstvo domaćina i erupciju oduševljenja navijača na svim tribinama Grbavice. Na taj način Hodžić je sjajno debitovao u sarajevskim derbijima.

- -

Vrlo bitan detalj dogodio se u prvoj minuti nadoknade. Kapiten Sarajeva Amer Dupovac udario je šakom u leđa Semira Štilića nakon čega mu je sudija Haris Kaljanac pokazao direktan crveni karton. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor, a Plavi su u nastavku imali prednost, igrača više na terenu.

Ostalo je 2:0 tako da je Željezničar upisao veliki trijumf i priredio osvetu najvećem rivalu za pobjedu u prvom dijelu sezone pošto je duel na Koševu završen rezultatom 2:0.

Nakon ove pobjede Željezničar je prišao Sarajevu na svega dva boda. Plavi su na petom mjestu s 29 bodova, a Sarajevo na četvrtom s osvojenim 31 poenom.

Drama u Parizu: Muškarac opasan eksplozivom se zabarikadirao u iranskom konzulatu s ambasadorom

Uhapšena je osoba koja se sklonila u zgradu iranskog konzulata u 16. arondismanu Pariza. Prijetio je da će se...