Kup BiH: Željo ubjedljivom pobjedom u Tuzli ostvario plasman u finale protiv Krupe

Fudbaleri Željezničara su u okviru revanš susreta polufinala Kupa BiH savladali domaću Slobodu sa 4:1 i plasirali se u finale Kupa BiH gdje će igrati protiv Krupe.

Sloboda je povela u 19. minuti. Todorović je probio po desnoj strani, ubacio, a Husić neometan glavom pospremio loptu u mrežu. Mijić u 31. minuti šutira, Kjosevski sigurno brani. Tri minute poslije Zajmović sa lijeve strane ulazi u sredinu i šutira pored gola domaćih.

- -

Željo je poravnao u 36. minuti. Zajmović je ubacio sa strane, a Zakarić glavom pogodio mrežu Tuzlaka. Dvije minute poslije dobra šansa za Slobodu kada Todorović iz okreta šutira preko gola. U 43. minuti preokret Plavih.

Lopta dolazi na desnu stranu do Zakarića koji ulazi u kazneni prostor, sjajno šutira i matira Muminovića. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:1.

U 52. minuti Željo je došao i do trećeg gola. Zakarić je gurnuo loptu za Graovca, ovaj ubacio prizemno, Vranješ propustio loptu, a Ubiparip rutinski spremio u mrežu Tuzlaka. Igrala se 59. minuti kada je Rustemović pogodio živi zid, a potom odbijenu loptu šutira preko gola.

Sjajnu utakmicu Zakarić je krunisao novim golom u 76. minuti. Zajmović je sjajno probio po strani i ubacio loptu, a Zakarić glavom zatresao mrežu domaćih.

- -

Nakon nekoliko slabih utakmica i rezultata Željezničar je napokon odigrao jednu utakmicu kakva se očekuje od tima koji ima šampionske ambicije.

U finalu će Željezničar igrati protiv Krupe, koja je nakon 4:0 u prvoj utakmici i danas u revanšu sa 2:0 slavila pobjedu protiv Zvijezde 09. Plasmanom u finale Kupa BiH, Krupa je ostvarila najveći uspjeh u klupskoj historiji.