Zrinjski osigurao sedmu titulu prvaka BiH

Zrinjski je razbio Sarajevo u Mostaru rezultatom 4:0, u utakmici 26. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Plemići su ovom pobjedom i matematički osigurali sedmu titulu prvaka naše države.

Prvo uzbuđenje na utakmici desilo se u sedmoj minuti. Čondrić je izašao sa gola Zrinjskog, bila je prazna mreža Plemića, no Suljić je izgubio loptu. U istoj minuti velika šansa za bordo klub. Hebibović je šutirao, a odbranio mu je Čondrić, da bi iz drugog pokušaja fudbaler Sarajeva poslao loptu pored gola.

- -

Potom je na drugoj strani zaustavljen Bilbija, a u 13. minuti dalekometni udarac Šećerovića otišao je daleko od okvira gola mostarske ekipe. Minutu poslije Bilbija je glavom poslao loptu preko gola Dizdarevića. Domaći su u 15. minuti poveli spektakularnim golom Jankovića. Dizdarević nije imao šanse, a fudbaler Dinamo Zagreba na posudbi u Zrinjskom postigao je jedan od najljepših golova ove sezone.

Bilbija je iz teške pozicije šutirao glavom u 23. minuti, ali izborio samo još jedan korner za Plemiće. Minutu poslije Jukić je sa ruba šesnaesterca gađao rašlje, a lopta je otišla malo preko gola. Potom je uslijedio veoma miran period igre bez uzbuđenja. Drugi dio prvog poluvremena bio je daleko ispod očekivanja i do kraja prvog dijela ostalo je 1:0.

Jukić je u nastavku pokušao sa velike udaljenosti, ali nije bilo promjene rezultata. U 52. minuti Ćorluka se sjajno izborio za loptu na desnoj strani i uputio je perfektan centaršut, a Bilbija je glavom matirao Dizdarevića za 2:0. Desetak minuta poslije Lazić je zatresao svoju mrežu za 3:0 i tada je već bilo jasno da će Plemići slaviti u ovom meču.

Dizdarević je odbranio udarac Jankovića u 64. minuti, a Palić je nedugo nakon toga na drugoj strani poslao loptu preko gola. Jukić je u 75. minuti postigao fenomenalan gol protiv bivšeg kluba i to je bilo 4:0. Najbolju šansu do kraja utakmice za bordo tim imao je Bagarić u 85. minuti, a odbranio je Čondrić i ostalo je do kraja 4:0.

- -

Poslije posljednjeg sudijskog zvižduka počeo je veliko slavlje sedme titule prvaka BiH.

HŠK Zrinjski – FK Sarajevo 4:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Bašić (Zrinjski), Pidro, Šabanović (Sarajevo).

HŠK ZRINJSKI: Čondrić, Memija (od 77. Bekić), Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Bašić (od 64. Zlomislić), Savić, Janković (od 79. Sabljić), Jukić (od 76. Jukić), Tičinović (od 64. Melekunušić) i Bilbija.

FK SARAJEVO: Dizdarević, Pidro (od 46. Bagarić), Lazić, Mujakić, Šabanović, Šećerović (od 67. Palić), Kapić, Varešanović (od 77. Kobiljar), Hebibović, Suljić (od 68. Velkoski) i Čatakovć (od 68. Bodul).

Tužilaštvo BiH odobrilo FUP-u da ispita ambasadora Vujića otkud mu navodi o terorizmu u BiH

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine dalo je nalog Federalnoj upravi policije da sasluša ambasadora Bosne i Hercegovine u Uredu Ujedinjenih...