Željezničar osigurao opstanak, Tuzlaci pred ispadanjem iz elitnog ranga

Plavi su s dosta optimizma dočekali ovaj dvoboj jer su u prethodna dva osvojili maksimalnih šest bodova. Izabranici Dine Đurbuzovića krenuli su ofanzivno.

- -

Prvi je zaprijetio Boljević, ali Abdulahović brani. Igrao se 6. minut kada je Al Jaber, nakon asistencije Krpića, bio u izglednoj prilici – njegov udarac brani čuvar mreže gostiju.

Nedim Mekić oprobao je svoj šut u 15. minuti. No, nije bilo preciznosti. Sedam minuta poslije isti igrač je opet pokušao, ali je i ishod bio isti. Lopta odlazi preko gola.

Onda je uslijedio period mirnije igre. U 35. minuti Amoah je zbog povrede morao napustiti igru, zamijenio ga je Ovčina. Odmah nakon toga Al Jaber sjajnom dubonskom loptom uposlio je Krpića, golman Abdulahović brani, ali lopta je zakačila Hodžića i završila u golu za 1:0. U 38. minuti Boljević dobro puca, a Abdulahović sjajno brani. Bez dvojbe, da nije bilo raspoloženog golmana gostiju, rezultat bi bio sigurno drugačiji. Do kraja prvog dijela ostalo je minimalno vodstvo domaćih.

Kako je počelo prvo, nastavljeno je i drugo poluvrijeme. Redale su se šanse ispred gola gostiju. U 52. minuti Mekić je pucao, lopta odlazi pored gola. Samo minut poslije novi zicer za Željezničar. Krpić je u sjajnoj prilici, izblokiran je u posljednjim trenucima. U tim trenucima visio je ”gol u zraku”. Međutim, igrači Plavih nisu bili koncentrisani u završnici.

- -

Onda se bude i gosti. Prvo se Hadžić našao u dobroj šansi. Ipak, nije bio precizan. Mehanović se u 61.minuti nije uspio matirati Muftića. U narednim minutama tim sa Grbavice težio je da postigne drugi gol. U jednom napadu Al Jaber odlično asistira za Mekića koji šutira, a Abdulahović bilježi novu odbranu. U 67. minuti konačno je pukla odbrana Cityja. Galić ubacuje jednu loptu za Krpića koji je dodao do Štilića. Kada su svi očekivali udarac, sjano je veznjak Plavih vratio loptu za Krpića i ”poslao na izlet” odbranu Tuzle. Napadač Željezničara pogađa za 2:0. Do kraja su domaći utakmicu rutinski priveli kraju i došli do važnih bodova.

Bivši zamjenik šefa Mossada Ben-Barak: Gubimo rat u Gazi, Izrael se suočava s ekonomskim kolapsom

Član izraelskog Knesseta i bivši zamjenik šefa Mossada Ram Ben-Barak izjavio je da je rat u Gazi uzaludan, tvrdeći...