Chelsea u 93. minuti pobijedio Manchester City i odgodio proslavu titule Građana

Nogometaši Chelseaja su kao gosti u 35. kolu Premiershipa savladali Manchester City rezultatom 2:1 i pokvarili su već viđeno šampionsko slavlje Građana.

Prvo poluvrijeme bilo je očekivano tvrdo i oprezno s obje strane, a uzbuđenja se uslijedila tek u finišu. Prvo je poništen pogodak Wernera zbog ofsajda u 32. minuti, a potom je dobar šut Sterlinga tri minute kasnije zaustavio Mendy.I onda u 44. minuti je napravio veliku grešku Christensen nakon duela s Gabrielom Jesusom, a lopta je u nastavku akcije došla do Sterlinga koji jeb iz blizine poslao u mrežu za 1:0.

- -

To nije bio kraj uzbuđenjima jer su Građani u sudijskoj nadoknadi mogli i do drugog gola nakon što je dosuđen penal. Aguero je preuzeo odgovornost i udarcem “panenekom” pokušao je postići efektan gol, ali Mendy je pročitao njegovu namjeru, sačekao ga je i uhvatio loptu.

GUARDIOLA SE IZNERVIRAOAguero se propisno obrukao, golman Chelseaja mu uhvatio “panenku”

Kazna je uslijedila u nastavku kada je Chelsea preko Ziyecha poravnao u 63. minuti. Marokanac je primio loptu na vrhu kaznenog prostora i vrlo preciznim udarcem matirao je Edersona za 1:1.

U 93. minuti Chelsea je došao do potpunog preokreta, a strijelac je bio Marcos Alonso za veoma važnu pobjedu Plavaca u borbi za Ligu prvaka. Manchester City će pak, potvrdu naslova morati tražiti u drugom meču.

- -

Podsjetimo, ova dva tima će igrati i u finalu Lige prvaka koje je na programu 29. maja u Istanbulu.

Manchester City – Chelsea 1:2 (Sterling 44 / Zyech 63′, Alonso 93′)

Oglasio se EUFOR: Pratimo sigurnosnu situaciju

Proteklih dana neke neodgovorne i neodmjerene izjave pojedinih bh. političara izazvale su zabrinutost među građanima. Danas su se oglasili iz...