Džumhur pobijedio u prvom kolu kvalifikacija za Wimbledon

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (109. ATP) plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Wimbledon nakon što je danas pobijedio Australca Tristana Schoolkatea (179. ATP).

Meč je trajao tačno 100 minuta, a bilo je 2:0 za našeg tenisera, po setovima 6:4, 7:6.

- -

Damir je dobro otvorio meč i nakon što je uzeo break u trećem gemu poveo je ubrzo s 3:1. Prednost je potom sačuvao do kraja seta i poveo sa 6:4.

Drugi set donio je dosta uzbuđenja i nekoliko sjajnih gemova. Posebno se to odnosi na sedmi gem kada je Damir propustio tri break šanse.

Imao je potom Australac dvije set lopte koje je Damir spasio pa se igrao tie-break budući da su oba tenisera sačuvali svoje servise u drugom setu. U tie-breaku bolje se snašao Džumhur i tako došao do pobjede.

Damir će u drugom kolu kvalifikacija za treći Grand Slam sezone igrati protiv Nicka Hardta (198. ATP) iz Dominikanske Republike.

Krivično djelo: Sanja Vulić hvali ratovanje za Rusiju, koje je zakonom zabranjeno

U intervjuu za Rusku Gazetu, članica Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Sanja Vulić je sredinom juna kazala kako “srpski...