Eksplozija i požar u Hagu: Urušila se zgrada, spasioci tragaju za preživjelima

Preporučujemo

Najmanje četiri osobe su povrijeđene usljed eksplozije i požara u stambenoj zgradi u Hagu, saopštili su lokalni vatrogasci.

 

- -

“Jutros oko 6.15 časova djelimično se srušila trospratna zgrada i izbio je požar”, navodi se u saopštenju vatrogasaca Haga.

 

Dodaju da su četiri osobe prebačene u bolnicu. Zasad nema informacija o uzroku požara i eksplozije.

 

- -

Eksplozija je izazvala i ozbiljna oštećenja na obližnjim objektima, a više ulica u okolini je zatvoreno iz bezbjednosnih razloga.

 

 

Medijska mreža NOS objavila je intervju sa jednim neimenovanim stanarom koji je rekao da je čuo da dijete poziva u pomoć dok je zgrada gorjela.

 

 

 

Na društvenoj mreži “X” objavljene su fotografije na kojima se vidi kako se dio srušene zgrade sa pet stanova pretvorila u prah i pepeo.

 

Premijer Dik Šof rekao je da je šokiran prizorima sa mjesta nesreće i ponudio pomoć lokalnim vlastima.

 

Spasilačke službe, uključujući specijalizovane timove za potragu i spasavanje u urbanim uslovima (USAR), četiri vodiča pasa i građevinske inženjere, došli su na lice mjesta.

 

Najnovije

Bojkot u Hrvatskoj zbog poskupljenja već “urodio plodom”: 40 posto manje računa kroz samo nekoliko sati

Porezna uprava Hrvatske je objavila saopćenje s obzirom na današnji bojkot trgovina zbog poskupljenja. Ukratko, danas do 11 sati je...