Engleska nakon penala savladala Kolumbiju i prošla u četvrtfinale Mundijala

Reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Kolumbije nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 4:3. Ovo je prvi put da Engleska pobijedi na penale na jednom Mundijalu.

Nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1. Englezi su golom Kanea iz jedanaesterca vodili sve do 93. minute, kada je Mina nakon kornera donio izjednačenje, i utakmica je otišla u produžetke.

- -

U dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, pa su o plasmanu među osam najboljih reprezentacija svijeta odlučivali jedanaesterci. Tu su su bolje snašli reprezentativci Engleske koji će za plasman u polufinale  7. jula igrati protiv Švedske.

UO BHRT: Poslovodni odbor RTVFBiH odbija sve zakonske prijedloge, tražimo hitno rješenje od Vlade FBiH

Upravni odbor Radiotelevizije Bosne i Hercegovine (BHRT) na današnjoj sjednici razmatrao je neriješene probleme oko raspodjele RTV takse koja...