Grčka nakon drame u prepunom Mejdanu savladala košarkašku reprezentaciju BiH

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u tuzlanskoj dvorani Mejdan dočekala reprezentaciju Grčke u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket 2021, a slavila je reprezentacija Grčke rezultatom 70:65.
Nakon prvih pet minuta igre u punoj dvorani Mejdan vidjeli smo svega 12 poena, a u takvoj igri nešto bolje snašli su se izabranici Vedrana Bosnića i imali su prednost rezultatom 8:4. U nastavku prve četvrtine nešto efikasnija košarka, a Grci su poenima Christosa Saloustrosa sa zvukom sirene nakon prvih deset minuta imali prednost rezultatom 17:16.

Giannoulis Larentzakis donio je Grčkoj plus četiri na otvaranju druge četvrtine, a serijom 6:0 u naredne tri minute selekcija Bosne i Hercegovine došla je do prednosti rezultatom 22:20. Na polovini druge četvrtine rezultat u Mejdanu bio je 24:24, a onda je nešto bolje zaigrala Grčka.

Napravili su Grci seriju 10:0 u završnici druge četvrtine i minut i po prije kraja imali su plus devet (38:29). Muhamed Pašalić pogodio je sa zvukom sirene na isteku prvog poluvremena, a Grci su na odmor otišli s vodstvom rezultatom 40:32.

- -

Naša reprezentacija uspjela je smanjiti rezultat na minus šest nakon tri minute igre u trećoj četvrtini. Rezultat je bio 45:39 za goste. Potom su Grci napravili seriju 6:0 i tri minute prije kraja trećeg perioda igre imali su plus 12 (51:39). Nastavila je rasti prednost Grčke u trećoj četvrtini, a nakon tri poena Charisa Giannopoulosa bilo je plus 16 za goste (59:43).

Nakon četiri minute igre u posljednjoj četvrtini Grci su imali plus 15 (63:48), ali je onda naša reprezentacija napravila seriju 10:0 i tri minute prije kraja utakmice u Mejdanu bilo je 63:58 za Grčku. Minutu prije kraja Edin Atić pogodio je trojku, a pritom je i fauliran, pa je nakon pogođenog slobodnog bacanja naša reprezentacija došla na samo minus tri (68:65). Uspjela je Grčka ipak zadržati prednost do kraja i slaviti rezultatom 70:65.

Najefikasniji u našim redovima bio je Milošević sa 17 postignutih poena, dok je Atić dodao 13. Kod Grka 17 poena postigao je Dimitrios Agravanis, dok je 15 ubacio Giannoulis Lerntzakis.

(Klix)

Prva primjena Inzkovog zakona: Vojin Pavlović optužen pred Sudom BiH za negiranje genocida

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podigao je optužnicu protiv Vojina Pavlovića (rođ. 1976. godine u Bratuncu) za krivično djelo izazivanje...