Jusuf Nurkić vodio BiH do pobjede protiv Belgije

Muška košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Belgiju u prijateljskoj utakmici odigranoj u Estoniji.

Zmajevi su slavili rezultataom 74:68, a najefikasniji u našem taboru bio je Jusuf Nurkić. BCentar Portlanda ubacio je 18 poena, a imao je i devet skokva, te četiri asistencije.

- -

Izabranici selektora Adisa Bećiragića prvu četvrtinu riješili su u svoju korist sa 20:13, a Belgijanci su odgovorili u drugoj četvrtini slavivši sa 19:16 (poluvrijeme 36:32 za BiH).

U trećoj četvrtini dodatno smo povećai prednost (20:17), a naši momci su u zadnjih deset minuta uspjeli sačuvati prednost.

Narednu utakmicu Zmajevi će igrati već sutra protiv domaćina Estonije.