Kikbokserka Edina Halilović za Index: Osigurala sam bronzu, sutra idem po srebro

Kikbokserka Edina Halilović (22) osvojila je bronzanu medalju pobijedivši takmičarku iz Mađarske u polufinalu Svjetskog seniorskog prvenstva u kikboksu koje se održava u Italiji.

- -

– Ovo je moj prvi odlazak na Svjetsko prvenstvo, borim se u disciplini Low Kick u kategoriji do 48 kg. Danas sam u četvrtini finala pobijedila predstavnicu Mađarske i osigurala bronzanu medalju. Sad nas čeka polufinale protiv Rusije – kazala je Edina za “Index”.

Dodaje da se za ovo takmičenje, poput ostalih kolega, dugo i naporno pripremala, ali se trud isplatio.

– Mi smo uvijek spremni, uvijek treniramo, a kada se približi takmičenje onda intenziviramo treninge – rekla nam je.