Musa igrao u pobjedi Netsa

Odigrano osam utakmica u NBA ligi

U noći sa petka na subotu odigrano je ukupno osam utakmica u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, NBA.

- -

Brooklyn Nets našeg Džanana Muse u svom “Barclays” centru savladao je Houston Rocketse rezultatom 123:116, a minutažu, doduše malu, imao je i mladi bh. košarkaš.

U ovaj meč bolje su ušli Houston Rocketsi, već u prvoj četvrtini imali su prednost od 33:24, ali do odlaska odmor domaći su je istopili i poluvrijeme zaključili vodstvom 61:59. U nastavku je Brooklyn zaigrao bolje te je treću četvrtinu dobio s 34:26, a stečenu prednost Musa i društvo uspjeli su da zadrže i do kraja i na kraju dođu do druge ovosezonske pobjede u NBA ligi.

Musa je na parketu proveo nešto više od četiri minute, ali nije mu to bilo dovoljno da se upiše u neku od statističkih kategorija. U njegovom timu najefikasniji je bio Prince s 27 poena i i 12 skokova, dok su se redovima Houstona najviše istaknuli Harden s 37 o Westbrook sa 27 poena.

Do pobjede su došli i Milwaukee Bucksi koji su se s lakoćom obračunali s Orlando Magicom kojeg su na gostovanju savladali sa 123:91. Do pobjede ih je predvodio Antetokounmpo s 29 poena, 14 skokova i šest asistencija, dok kod gostiju bolji od ostalih bio Fournier s 19.

- -

Poslije velike borbe i produžetaka košarkaši Los Angeles Lakersa su savladali Dallas Maveriks sa 119:110, a i ovoga puta je briljirao LeBron James koji je predvodio svoj tim sa triple-doubleom. Kralj je za više od 42 minuta na parketu zabilježio 39 poena, 12 skokova i 16 asistencija, a pratio ga je Anthony Davis koji je meč završio s 31 poenom.

Izvanredan je bio i slovenački košarkaš Luka Dončić. On je ubacio 31 poen, a pritom je zabilježio 13 skokova i 15 asistencija.

Četvrtu pobjedu u sezoni San Antonio Spursi su ostvarili na gostovanju, i to kod Golden State Warriorsa (127:110) oslabljenih neigranjem Stepha Curryja. Ratnici su bili konkurentni samo u prvoj četvrtini, a ostatak utakmice je pripao gostima koji su na kraju imali 25 poena više. Do pobjede ih je predvodio Mils s 31 poenom.

Boston Celticsi su savladali New York Knickse sa 104:102, Indiana Pacersi su sa 102:95 bili bolji od Clevelenda, kao i Sacramento Kingsi od Utah Jazza (102:101).

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...