Održan Kup BiH u streljaštvu: Sarajevo najuspješnije, Bjelošević i Jovičić postavili rekorde

Preporučujemo

Proteklog vikenda je u streljani Sportske dvorane “Goran Čengić” u Sarajevu, a organizaciji Streljačko streličarskog klub Željezničar održan Kup Bosne i Hercegovine u streljaštvu za 2021. godinu za seniorske kategorije.

Najuspješniji su bili takmičari Streljačkog kluba Sarajevo koji su osvojili pet titula pobjednika Kupa, sve tri ekipne i dvije pojedinačne.

- -

Nastupilo je više od 80 strijelaca iz dvanaest klubova iz cijele Bosne i Hercegovine, a postavljena su i dva nova državna rekorda.

Segmedina Bjelošević, takmičarka Streljačkog kluba Sarajevo je u disciplini zračna puška pogodila 626,5 krugova, dok je u disciplini zračni pištolj Nikola Jovičić iz SK Geofon upucao 580 krugova.

U gađanju zračnom puškom za seniorke SK Sarajevo (Bjelošević, Onešćuk i Mehmedović) su slavile sa pogođenih 1836,5 krugova ispred takmičarki SK Geofon i SSK Željezničar koje su imale 1824,8 krugova odnosno 1790,6 krugova.

Takmičarke SK Sarajevo su ove godine pored titule pobjednica Kupa osvojile i Državno prvenstvo te Premijer ligu BiH.

- -

Pojedinačno najuspješnija je bila Segmedina Bjelošević koja je imala rezultat od 626,5 krugova. Drugo mjesto osvojila je Nadina Omerbašić (SK Tešanj) sa pogođenih 614,7 krugova, a treće Sofija Kovačević (SK Gefon) sa pogođenih 613,4 kruga.