Premijer liga BiH: Željo slavio u Krupi, Zrinjski u finišu do pobjede protiv GOŠK-a

Odigrane su tri utakmice 19. kola nogometne Premijer lige BiH u kojima su postignuti sljedeći rezultati: Krupa – Željezničar 2:4, Zrinjski – GOŠK 3:2, Sloboda – Mladost 2:0.

Od 17.30 igraju Čelik i Vitez.

- -

Željo je zadržao prvo mjesto na tabeli sigurnom pobjedom u Krupi na Vrbasu. Od prve minute plavi su krenuli ofanzivno i takva igra isplatila se u 9. minuti kada je za 1:0 pogodio Vojo Ubiparip.

Isti igrač je u 26. minuti udvostručio prednost gostiju, da bi domaći desetak minuta kasnije smanjili na 1:2 – poslije ubačaja iz ugla Aleksić je pospremio loptu u mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, na semaforu je pisalo 3:1. Šut Zeca pogodio je stativu, a odbijena lopta u ruku pogađa Vukotića, sudija pokazuje na bijelu tačku odakle je siguran bio Zakarić.

Golijada se nastavlja, u 53. minuti dosuđen je penal za Krupu. Iako je Kjosevski odbranio udarac Marjanovića, u nastavku akcije Milanović je pogodio za 2:3.

- -

Sve dileme oko pobjednika riješio je Zakarić, kadaje 15-ak minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Tri gola Filipovića, bitna pobjeda Slobode

Zrinjski se Pod Bijelim brijegom dva puta našao u zaostatku protiv GOŠK-a, no u posljednjoj minuti uspjeli su doći do preokreta i pobjede. Gol odluke je u 89. minuti postigao Filipović, koji je time kompletirao hat-trick.

Bitnu pobjedu ostvarila je Sloboda koja je na Tušnju u zadnjih 20 minuta došla do pobjede.

Golovima Edina Rustemovića u 70. i Anela Husića u 76. minuti, Tuzlaci su osvojili tri boda koja će izabranicima Slavka Petrovića biti podstrek u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Nogometni savez BiH ponovo kaznio klubove, najgore je prošlo Sarajevo

Disciplinska komisija Nogometnog saveza BiH je na sjednici razmatrala prijave Komiteta za takmičenje za pokretanje disciplinskih postupaka zbog prekršaja...