VIDEO Rusija “petardom” protiv Saudijske Arabije otvorila Mundijal

Preporučujemo

Reprezentacija Rusije sa 5:0 savladala je Saudijsku Arabiju na startu Svjetskog prvenstva. Izabranici Stanislava Čerčesova odigrali su odličan meč i već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika protiv slabašnog protivnika.

Već nakon 12 minuta igre na semaforu je bilo 1:0, poslije gola Gazinskog, da bi dvije minute prije odmora Čerišev povisio na 2:0.

- -

U nastavku meča domaćin prvenstva uspio je da postigne još tri gola. Artjom Dzjuba, poslije 89 sekundi od kako je ušao u igru, povisio je na 3:0 i tada je bilo svima jasno da će Rusija doći do tri boda.

Činilo se da će to biti konačan rezultat, no u sudijskoj nadoknadi vremena viđena su još dva gola. Čerišev je u 91. minutu postigao prelijep pogodak koji bi mogao konkurisati za jedan od najljepših na Mundijalu.

Konačan rezultat postavio je Denis Golovin u 94. minutu kada je iz slobodnog udarca savladao Al Majufa.