Sjajni Đoković treći put pokorio Madrid

Novak Đoković treći put u karijeri osvojio je Masters u Madridu – u finalu je prvi igrač planete u dva seta sa 6:3, 6:4 pobijedio Stefanosa Cicipasa.

Odigrao je veoma dobro srpski igrač i potpuno zasluženo došao do trijumfa.

- -

Đoković je pobjedom u Madridu značajno popravio učinak na tom turniru, s obzirom da je prošle godine ispao u drugom kolu poslije poraza protiv Britanca Kajla Edmunda.

On je krunom u Madridu povisio prednost nad prvim pratiocem Rafom Nadalom na 4170 bodova, dok je Cicipas obezbijedio renking karijere i 7. poziciju na svijetu.

Najbolji teniser na planeti potvrdio je taj epitet igrom tokom cijelog meča u kojem je briljirao. Cicipas je pružio izvanredan otpor i isključivo svojom zaslugom u finalu doživo ne toliko ubedljiv poraz, gledajući rezultat.

Đoković je napravio brejk već u drugom gemu, što mu je donijelo samopouzdanje da privede uvodnu dionicu kraju u svoju korist.

- -

U drugom setu je Đoković u trećem gemu propustio dvije brejk lopte, ali je uspio da kod rezultata 4:4 oduzme servis rivalu i napravi odlučujući korak ka trijumfu.

Đoković je dobro servirao, odlično su ga služili svi udarci, a pogodio je čak 28 vinera, naspram 19 mladog Grka.

Nije dozvolio Novak nijednu brejk loptu rivalu i revanširao mu se za poraz na prošlogodišnjem Mastersu u Torontu.

Đoković je osvojio 33. Masters i u toj kategoriji izjednačio se sa Rafaelom Nadalom.

BH Meteo upozorava: Moguće obilne kišne padavine tokom noći praćene grmljavinom i ledom

BHMeteo je na svojoj Facebook stranici objavio najnoviju vremensku prognozu koja upozorava na nestabilno vrijeme koje će zahvatiti veći...