Željo za pet minuta ispustio prednost od tri gola protiv Zrinjskog

Preporučujemo

U derbiju 2. kola Lige za prvaka Zrinjski i Željezničar su odigrali 3:3 uz nevjerovatan povratak domaćih obzirom su gosti u posljednjih pet minuta ušli sa tri gola prednosti.

Utakmice za goste je počela na idealan način. U 8. minuti Barišić je loptu pospremio u vlastitu mrežu nakon lijepe akcije Plavih, prethodno je ubacio Zakarić.

- -

Plemići su nastojali da ekspresno odgovore, a sjajnu priliku za izjednačenje imao je Bilbija koji je u 13. minuti promašio prazan gol nakon što je Kjosevski odbio loptu poslije centaršuta Gržana.

Nastavili su domaći pritiskati agresivnom i čvrstom igrom kao i u duelu regularnog dijela, međutim Plavi su ovaj put imali odgovor na taj stil. Štaviše u 27. minuti udvostručili su vodstvo, majstorsku asistenciju Ubiparipa iskoristio je Vranješ za svoj prvijenac u plavom dresu.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu viđeno je u sudijskoj nadoknadi kada je Filipović opasno ubacio s lijeve strane i pogodio prečku.

Nastavak je očekivano počeo napadima Zrinjskog, a prvi put potrebu da interveniše Kjosevski je imao u 54. minuti kada je odlično odbranio pokušaj Barišića.

- -

Nakon što su Plavih odbili početne napade domaćih, pritisak Plemića je jenjavao kako je vrijeme odmicalo, pokušao je Slišković sa izmjenama promijeniti stvari, a priliku za igru dobio je i Bekrić.

Veliko uzbuđenje u protivničkom kaznenom prostoru viđeno je u 75. minuti. Galić je ubacio sa desne strane, u petercu se stvorila velika gužva, a poslije pokušaja Filipovića i Bilbije, Kjosevski, Stevanović i Bogičević su uspjeli spasiti svoj gol.

U posljednjih pet minuta viđena je velika drama uz čak tri postignuta gola. Prvo je Zakarić  u 87. pogodio za 0:3 nakon što je sudija Petrović dosudio penal za goste.

Tada se činilo da je sve gotovo, a onda je Zrinjski u razmaku od nekoliko minuta postigao tri gola. Pogađali su Jović, Aćimović i Pezer.

U drugoj utakmici Lige za prvaka Krupa i Široki Brijeg su odigrali 0:0, dok sutra u Bijeljini igraju Radnik i Sarajevo.

U utakmicama Lige za opstanak Mladost je slavila protiv Borca 2:0, a Sloboda u gostima protiv Viteza 3:0. Kasnije igraju Čelik i GOŠK.