Nezapamćen rasplet na SP-u: Senegal ispao zbog više žutih kartona od Japana

Preporučujemo

Reprezentacija Senegala je u 3. kolu grupe H izgubio od Kolumbije 1:0 i ispao sa Svjetskog prvenstva po fair-play kriteriju.

Budući da je Japan izgubio od Poljske 1:0, Japan i Senegal imaju po četiri boda i gol razliku 4:4, a kako su u međusobnom susretu odigrali 2:2, Japanci su prošli zbog manjeg broja žutih kartona (4:6).

- -

Junak Kafeterosa, koji su od 30. minute igrali bez povrijeđenog Jamesa Rodrigueza, bio je štoper Barcelone Jeri Mina – pogodivši mrežu poslije sjajnog skoka u 74. minuti.

Što se tiče druge utakmice, Japan je bio bolji rival, ali je Poljska iskoristila svoju šansu u 60. minuti poslije gola Bendareka i tako zabilježila prvu pobjedu na Mundijalu u Rusiji.

Japan je tako treći put u istoriji prošao grupnu fazu, a u narednoj rundi čekaju drugoplasiranog iz grupe G. Biće to Engleska ili Belgija.