Svjetsko judo prvenstvo za kadete: Selekcija Francuske najuspješnija u pojedinačnom dijelu takmičenja

Borbama u kategorijama -70 i +70 kilograma za džudistkinje i -90 i +90 kilograma za džudiste, okončan je četvrti dan Svjetskog prvenstva za kadete, a samim tim završen je i individualni dio takmičenja koje je u utorak počelo u Areni ‘Hills’ na Ilidži.

Sedmu medalju reprezentaciji Uzbekistana na Svjetskom prvenstvu, ali prvu zlatnu, donijela je Barchinoy Kodirova, koja je finalu kategorije do 70 kilograma savladala Italijanku Serenu Ondei.

- -

Drugu medalju za Švedsku na šampionatu svijeta osvojila je Ingrid Nilsson, a bronza je pripala i Lili Mazzarino iz Francuske.

U francuskom finalu kategorije +90 kilograma Grace-Esther Mienandi Lahou je savladala zemljakinju Celiju Cancan.

Bronzane medalje pripale su Nyam-Erdene Batsuuri (Mongolija) i Miki Nakano (Japan).

Zlato koje je osvojila Mienandi Lahou selekciju Francusku izdvojilo je kao jedinu zemlju s tri zlata na Svjetskom prvenstvu koje je 24. augusta počelo u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

- -

Najsjajnije odličje u konkurenciji džudista do 90 kilograma pripalo je Mađaru Peteru Kenderesiju.

On je u borbi za zlato pobijedio Uzbekistanca Abbosa Shermakhmatova.

Na trećem mjestu i s bronzanim medaljama oko vrata završili su Okelsii Bolyyriev (Ukrajina) i Milan Bulaja (Srbija).

Pobjedom u kategoriji +90 kilograma John Jr Messe A Bessong donio je Kanadi prvu i jedinu medalju na Svjetskom prvenstvu kada je riječ o pojedinačnom dijelu takmičenja.

Kanadski džudista u finalu je bio bolji od Brazilca Gabriela Santosa. Najniže mjesto na pobjedničkom postolju zauzeli su Dota Arai (Japan) i Bogdan Petre (Rumunija).

Reprezentativci Bosne i Hercegovine koji su nastupali danas nažalost nisu uspjeli ustvariti plasman u finalni blok.

Pojedinačni dio takmičenja na SP-u reprezentacija Francuske završila je kao nauspješnija selekcija sa tri zlata, dva srebra i jednom bronzom.

Druga je Gruzija sa dvije zlatne, jednom srebrenom i tri bronzane medalje, dok je na trećem mjestu Japan sa dva zlatna i dva bronzana odličja.

U nedjelju, 28. augusta, posljednjeg dana Svjetskog prvenstva u džudu za kadete na programu je ekipno mješovito takmičenje, a početak takmičenja zakazan je za 12 sati.

Naša selekcija će za protivnika u prvom krugu imati reprezentaciju Azerbejdžana, saopćeno je iz Judo kluba Sarajevo.

Hoće li opozicija iz RS pristati na Dodikovu igru oko bojkota izbora?

Predstavnici koalicionih partnera u RS-u dogovorili su se danas da pozovu opoziciju da ne prihvate izlazak na lokalne izbore...