Fred Kerley novi svjetski prvak na 100 metara

Amerikanac Fred Kerley pobijedio je u finalu na 100 metara na 18. Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u američkom Eugeneu.

Dvadesetsedmogodišnji Amerikanac je osvojio zlatnu medalju s vremenom 9.86 sekundi.

- -

Kerley je za dvije stotinke bio bolji od Amerikanca Marvina Bracyja, a broncu je osvojio također američki atletičar Trayvon Bromell, također s vremenom 9.88.

U finalu su se našla čak četiri američka predstavnika.

Olimpijski pobjednik u ovoj disciplini Marcell Jacobs iz Italije otkazao je polufinale zbog povrede.

Na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama, Kerley je bio drugi na 100 metara, prije tri godine treći na SP-u na 400 metara, a medalje je osvojio i u štafetama 4×400 metara.

Hoće li opozicija iz RS pristati na Dodikovu igru oko bojkota izbora?

Predstavnici koalicionih partnera u RS-u dogovorili su se danas da pozovu opoziciju da ne prihvate izlazak na lokalne izbore...